Dermapen Uygulaması

Dermapen

Zamanı durduramayabiliriz ama yaşlanmaya karşı koyabiliriz. Bunun da en etkili yolu cildin genç kalmasını sağlamak. Günümüz şartlarında hepimizin iş hayatı yoğun ve tempolu geçmekte. Kapalı ortamlar, bilgisayar karşısında geçirilen onca saatler, sigara dumanı, hava kirliliği, cep telefonu radyasyonu vb. unsurlarla gündelik hayatta sürekli serbest radikallere maruz kalmaktayız. Bunun sonucu vücudumuzda yorgunluk olarak ortaya çıkarken, bu etki yüzümüzde de bitkin ve solgun bir ifade olarak görülmektedir. Fakat artık daha sağlıklı, daha dinç ve dinamik bir cilt elde etmek adına son zamanlarda gözde olan ve her cilt tipinde başarısı kanıtlanmış Dermapen uygulaması var. Dermapen, cilt güzelliğini uzun soluklu korumak adına cildin ihtiyacı olan bir uygulamadır ve dönem dönem yaptırılması sağlıklıdır.

DERMAPEN NEDİR?

Dermapen işleminin geçmişi aslında çok eskilere, antik Çin’e kadar uzanır. O çağlarda prenseslere uygulanan, mikro iğne ile cilt tazeleme işleminin günümüz teknolojisi ile birleşmiş halidir. 2012 yılında Amerika’da yılın en başarılı cilt gençleştirme yöntemi seçilen Dermapen; gözeneklerin sıkılaşmasını, ince çizgi ve kırışıklıkların azalmasını, dokuların daha sağlıklı hale gelmesini ve cildin hızla yenilenmesini sağlayan bir uygulama. Bunun yanında akne, yüzeysel pürüzler, ameliyat izi ve çatlakların belirginliğinde de önemli azalma sağlar. Cildin üst tabakası olan epidermis kısmına herhangi bir tahriş ya da soyma işlemi gibi zarar vermeden uygulanan bir cilt gençleştirme yöntemidir. Sıklıkla yüz, boyun ve el bölgelerinde uygulanır.

DERMAPEN NASIL UYGULANIR?

Uygulamaya başlamadan önce, minimum da olsa acı hissiyatının ortadan kalkması için söz konusu bölgeye anestezik bir krem sürülür. Bir süre bekledikten sonra krem temizlenir ve bu kez içinde hücre yenilenmesine yardımcı olan vitaminler olan Dermapen solüsyonu sürüldükten sonra işlem konforlu bir şekilde başlar. Cihazın başlığında bulunan tek kullanımlık ultra ince mikroiğneler (0,02 mm) cilde bir dizi seri vuruşlar yaparak cilde minimal bir epidermal hasar verir. Böylece cilt yaralandığını zannedip kendini iyileşme sürecine sokarak yeni doku hücreleri üretmeye başlar. Seans bittikten sonra yüze bir vitamin maskesi örtülür ve beklenir. O dakikadan itibaren cilt kendini yenilemeye başlar.

Uygulamadan sonraki 2-3 gün içinde ciltteki değişim rahatlıkla gözlemlenebilir. 2-3 hafta içinde ise ciltteki pozitif değişim başka insanların dikkatini çekmeye de başlayacaktır. Dermapen uygulamasından sonra yüzün 24 saat suyla temas ettirilmemesi, 4-5 gün güneşten korunması, dışarı çıkarken güneş koruyucusu kullanılması önemlidir. Hücre yenilenmesinin daha iyi olabilmesi adına, ilerleyen günlerde vitamin takviyesi alınması ve iyi beslenilmesi de faydalı olmaktadır.

DERMAPEN’İN AVANTAJLARI:

  • Cildi parlatır ve kalitesini arttırır.
  • Genişlemiş gözenekleri sıkılaştırır.
  • Kırışıklıkları, ince çizgileri ve çatlakları azaltır.
  • Akne ve yara izlerini iyileştirir.
  • Yaş ilerledikçe ciltte azalan kolajenleri yeniler.
  • Her cilt tipi için uygundur.
  • Yaz mevsiminde de uygulanabilir.
  • Uygulama sonrası herhangi bir iz kalma riski yok.
  • Lazer ile cilt gençleştirme yapılamayan esmer tenliler için bir çözümdür.

Dermapen yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

Dermapen uygulamasını size daha iyi anlatabilmek,cihazlarımızı ve bizi yakından tanıyabilmeniz için sizi FREZYA ESTETİK VE GÜZELLİK Merkezi’mize bekliyoruz.