Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık Tedavisi

Yaşlanma, mimik hareketleri, sigara ve diğer çevresel etkenlerden dolayı zamanla cildimizde kırışıklar ve deformasyonlar meydana gelmektedir.

Zaman ilerledikçe tedavi edilmeyen kırışıklıklar, deri altı yağ ve kas dokularında boşalma ve sarkmalara neden olmakta ve yaşa bağlı olarak doku atrofisi oluşmaktadır.

Kırışıklık tedavisinin başlarında yüzeysel cilt yenileme uygulamaları yeterli görünseler de deri altı dokulara etki etmedikleri için ilerleyen zamanlarda gösterdikleri geçici etki sona erecektir. Yüzeysel cilt yenileme uygulamaları yerine, deri altı dokuları sıkılaştırıcı lazer uygulamalarını tercih etmek daha avantajlıdır. Lazerle kırışıklık tedavisini botoks, dolgu, mezoterapi, prp gibi uygulamalarla kombine etmek mükemmele yakın sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Lazerler Kırışıklık Tedavisinde Nasıl Etki Etmektedir?

Lazerler uygulandıkları bölgedeki kollajen sentezini arttırarak, etkili olmaktadır. Uygulama sonrasında kırışıklarda azalma, ciltte yenilenme, parlak ve canlı bir görünüm, sarkmalarda toparlanma, cilt altı dokularda sıkılaşma meydana gelmektedir.

Lazerle Cilt Yenileme ve Kırışıklık Tedavisinde Hangi Lazerler Kullanılmaktadır?

  • Pulsed Dye Lazer (PDL)
  • Q-Switched Nd:YAG Lazer
  • Intense Pulsed Light ( IPL)
  • Fraksiyonel CO2 Lazer
  • LED

Tedavi Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Lazerle cilt gençleştirme ve kırışıklık tedavilerinde sonuç alabilmek için 3 – 6 seans uygulama yapılması gerekebilir. Cilt yenileme sonuçları tedaviden sonra 1 -2 ay sonra başlar ve 6 – 7 ay içeresinde maksimum sonuç elde edilir.

Uygulama Sonrası :

Lazerle kırışıklık tedavisi sonrası; ciltte hafif ve geçici kızarıklar oluşması normaldir. Uygulama sonrasında güneşten korunmaya dikkat edilmeli ve mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Kırışıklık Tedavisi yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

Kırışıklık Tedavisi uygulamasını size daha iyi anlatabilmek, cihazlarımızı ve bizi yakından tanıyabilmeniz için sizi FREZYA ESTETİK VE GÜZELLİK Merkezi’mize bekliyoruz.