Leke Tedavisi

Leke Tedavisi

Cildimizdeki lekeler…  Sosyal yaşantımızı oldukça olumsuz yönde etkileyen durumlardan biridir. Ama şimdi aynalarla barışmanın vakti geldi. Artık selfie çekerken filtre kullanmak zorunda kalmayacaksınız. Sivilce lekeleri, yaşlılık lekeleri, hamilelik lekeleri ve güneş lekeleri son teknoloji lazerlerle birkaç seansta son buluyor. Lekesiz, tek ton bir cilt görünümü artık hayal değil. Üstelik yüz soymadan ve hasar vermeden… Çünkü akıllı lazer uygulaması, derinin epidermis ve dermis tabakaları arasında bulunan, leke oluşumunda etkili olan melanin pigmentini yok eden bir teknoloji.

CİLT LEKELERİNİ TETİKLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR?

Yaşla beraber cildimizde çeşitli lekeler oluşabilmektedir. Aslında lekeleri doğumsal lekeler ve sonradan oluşan lekeler olarak ikiye ayırabiliriz. Sonradan oluşan lekeler farklı nedenlerden dolayı oluşabilir. Bu nedenlerin en başında güneş ışınlarının olumsuz etkisi gelir. Lekelerin oluşmasında cildimizin güneşe karşı olan hassasiyetinin artması ön plandadır. Yaşla beraber cildin bağ dokusunun bütünlüğünü kaybetmesiyle beraber güneş ışınları cilt üzerinde daha fazla hasar meydana getirebilir. Özellikle kullanılan makyaj ürünleri ile kremlerin içerdiği maddeler ve hormon içerikli ilaçlar cildin güneşe karşı hassasiyetini arttırabilmektedir.

CİLT LEKELERİNİN TEDAVİSİ

Her lekeye göre farklı tedavi uygulanması gerekir. Çillerde farklı lazer kullanılırken, daha çok hamilelik sonrası görülen melazma gibi hormonal olan lekelerde farklı lazer kullanılmalıdır. Fakat sahip olduğumuz akıllı lazer cihazındaki filtreler bütün lekeleri ayrı olarak algılıyor ve aynı seanste tüm lekelerden kurtulmak mümkün olabiliyor. Ciltteki lekelerin çeşidine ve derinliğine göre tedavi yapılabiliyor.

Cilt altındaki leke tonlarının renginin açılmasını sağlamak için yüze önce karbon peeling uygulanıyor. 20 dakika kadar bekletildikten sonra, saniyede ortalama 20 atış yapabilen yeni nesil lazer cihazıyla yüzdeki karbon peeling giderilerek leke tedavisine başlanıyor. Lekeye sebebiyet veren renk pigmentlerinin solması sağlanıyor. Güneş ve sivilce lekelerinde ortalama 4 seansta sonuç alınabilirken, çil lekelerinde bu süre 2 seansa kadar düşebiliyor. Aynı işlem ciltte herhangi bir yanık izi bırakmadan ve 4-6 seansta başarıya ulaşılabilen dövme silme yöntemi olarak da kullanılabiliyor.

İşlem sonrasında ciltte soyulma veya herhangi bir kalıcı kızarıklık söz konusu olmadan, ağrısız ve acısız bir şekilde tedavi tamamlanıyor. Uygulamadan sonra sosyal hayata normal bir şekide devam edilebilir ancak 4 gün boyunca güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Leke Tedavisi yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işi profesyonel bir şekilde yapan bir kurum seçmenizi öneririz. Uygulamanın yapılacağı merkezi ve uygulamayı yapacak olan uzmanı mutlaka yerinde görüp bir öngörüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

Leke Tedavisi uygulamasını size daha iyi anlatabilmek, cihazlarımızı ve bizi yakından tanıyabilmeniz için sizi FREZYA ESTETİK VE GÜZELLİK Merkezi’mize bekliyoruz.